درباره

ترمه دره شیری یزد

فروشگاه ترمه دره‌شیری یزد در سال1390 در قالب یک فروشگاه خرید حضوری ترمه و منسوجات آن با هدف عرضه‌ی بهترین و باکیفیت‌ترین رومیزی‌های ترمه، کیف، کفش و ... با نازل‌ترین قیمت‌ها به هم‌شهریان و مسافرین عزیز در شهر یزد آغاز به کار کرد.

هم‌چنین فروشگاه اینترنتی ترمه دره‌شیری یزد از حدود سال 1397 متمرکز بر شبکه اجتماعی اینستاگرام شکل گرفت و در کمتر از یکسال موفق به ارسال بیش از چندهزار بسته به اقصی نقاط کشور عزیزمان ایران شده است.

رضایت‌مندی و علاقه‌ی بی‌نظیر مشتریان عزیز فروشگاه نسبت به این هنر اصیل، ما را بر آن داشت تا تلاشی مضاعف در مسیر توسعه و پیشرفت بافت و عرضه‌ی ترمه به کار گیریم. به امید آنکه بتوانیم در معرفی این هنر زیبای به‌جا مانده از نیاکان خود به مردم سراسر دنیا، موفق عمل کنیم.

ترمه چیست ؟

ترمه از پارچه‌های نفیسی ست که دارای تنوع طرح و رنگ بسیار است. نقوش زیبا و رنگ‌های متنوعی که هنرمندانه در بافت ترمه به‌کار می‌رود چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند و به همین دلیل هیچ‌موقع قدیمی نمی‌شود واز مد نمی‌افتد!

بهترین و باکیفیت‌ترین ترمه، ترمه یزد است و از سوغات مهم این شهر به حساب می‌آید. امروزه از پارچه‌ترمه علاوه‌بر رومیزی برای کیف، کفش، سارفون و ... نیز استفاده می‌شود و به دلیل محبوبیت زیاد آن می‌توان به جرأت گفت که در منزل همه‌ی ایرانیان نشانی از ترمه و منسوجات آن یافت می‌شود.

درگذشته ترمه توسط دست و با زحمت فراوان بافت می‌شده و اکنون به لطف پیشرفت تکنولوژی، ترمه نیز توسط دستگاه‌های بافت پیشرفته (سوپراکسل) در دو جنس پلی‌استر و ابریشم بافت می‌شود.

ترمه ابریشم به دلیل لطافت، لختی و درخشندگی بافت آن زبان‍زد خاص و عام است. ترمه پلی‌استر نیز چیزی از زیبایی کم ندارد و به دلیل قیمت مناسب‌ آن نسبت به ترمه ابریشم، بعد از ترمه ابریشم می‌تواند بهترین انتخاب برای رومیزی منازل شما و یا حتی هدیه‌ای ارزشمند برای عزیزانتان باشد.